Četvrti MUZZA Tjedan znanosti održan je od 10. do 13. travnja 2025. u zgradi Rektorata Sveučilišta u Zagrebu, u organizaciji Udruge za popularizaciju znanosti MUZZA i Sveučilišta u Zagrebu, uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, Grada Zagreba, Turističke zajednice grada Zagreba te Europske unije.
Ove je godine festival privukao više od 15 000 djece, mladih i njihovih roditelja. U suradnji s brojnim partnerima, posjetiteljima je ponuđeno više od 120 interaktivnih eksperimenata i 180 radionica, prilagođenih različitim dobnim skupinama. Kroz brojne sadržaje, posjetitelji su mogli istražiti područja poput robotike, biologije čovjeka, prirodnog svijeta, planeta Zemlje, svemira i naprednih tehnologija.
U skladu s temom „Planet u ravnoteži“, Agronomski fakultet predstavio se konceptom "Reconnect yourself" – interaktivnim pristupom agronomiji osmišljenim kako bi se posjetitelje povezalo s prirodom putem svih pet osjetila: vida, dodira, okusa, mirisa i sluha. Kroz bogato opremljen izložbeni prostor i čak devet radionica, sudionici su imali priliku istražiti svijet agronomije i doživjeti prirodu na drugačiji način. U višemjesečnoj pripremi, kao i tijekom samog festivala, sudjelovalo je 48 zaposlenika s 15 zavoda i iz Službe za upravljanje kvalitetom, uz pomoć čak 55 studentskih volontera. Od toga je sa Zavoda za ukrasno bilje, krajobraznu arhitekturu i vrtnu umjetnost sudjelovalo troje djelatnika (Lara Bogovac, Jana Kiralj Lacković i Dario Kremer) i 5 studenata (Filip Pavlinek, Lucija Boban, Veronika Benzia, Tamara Stipanović i Stjepan Večerin).
Izložbeni prostor bio je podijeljen u četiri tematske zone:
- znanstvenu,
- kreativnu (u sklopu koje je održana radionica DIY krajobraz gdje su djeca u dobi od 2 do 11 godina kreirala vlastite parkove, dječja igrališta, plaže i sl.)
- degustacijsku
- relax zonu.
Osim izložbenog prostora, Agronomski fakultet predstavio se i kroz devet radionica koje su bile prilagođene različitim uzrastima i interesima posjetitelja. Sa Zavoda za ukrasno bilje, krajobraznu arhitekturu i vrtnu umjetnost sudjelovali su Jana Kiralj Lacković s radionicom "Kako se osjećam u prirodi?" te Dario Kremer s radionicom "Uzgojite sami svoju biljku".